To Cię nic nie kosztuje Podziel się sercem

Ogłoszenie jest nieaktualne, ale jeśli jesteś zainteresowany prześlij zapytanie do ogłoszeniodawcy być może oferta będzie ważna w przyszłości.

Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Data: 2012-04-27, 00:47:34

Hubert jest uśmiechniętym i pogodnym siedmio letnim chłopcem. Ten widok może wprowadzić obserwatora w błąd, bo po Hubercie nie widać wielu jego chorób. Hubert w swoim krótkim życiu przeszedł bardzo wiele operacji, w tym dwie ratujące życie. Syn Alicji i Artura Dłuskich urodził się z zespołem wad wrodzonych ASOCJACJA VACTREL Z powodu wad wrodzonych i 10 operacjach jest pod stałą opieką Fundacji Przyszłość Dla Dzieci Hubert wymaga stałej opieki lekarskiej i codziennej rehabilitacji.

Stan zdrowia chłopca w obecnej chwili wymaga długoletniej i różnorakiej rehabilitacji. Wrodzona deformacja kręgosłupa i innych kości wymaga ćwiczeń Bobatha, które umożliwiają chłopcu prawidłowe funkcjonowanie.

Ćwiczenia biofedbecku EMG i elektrostymulatora pomagają wrócić Hubercikowi do zdrowia. Duże znaczenie dla dziecka ma także terapia sensoryczna. Większość ćwiczeń i zabiegów Hubert wykonuje w domu sam, ale są takie zajęcia, których Hubert nie może wykonać sam a nawet z pomocą mamy. Wtedy jedyną możliwością jest prywatna rehabilitacja. Ilość wyjazdów do ośrodków rehabilitacyjnych jest uzależniona od datków darczyńców dokonujących wpłat na konto Huberta w Fundacji Przyszłość Dla Dzieci będącej Organizacją Pożytku Publicznego.

Hubertem opiekuje się wiele poradni specjalistycznych w całej Polsce. Są to poradnie w Olsztynie, Łodzi i Ostródzie. Bardzo często Hubert z rodzicami jeździ na konsultacje do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie oddalonego od miejsca zamieszkania rodziny Dłuskich ok. 300 kilometrów. Ilość wizyt jest uzależniona od stanu zdrowia Hubiego, czasami jest to nawet 2 razy w miesiącu.

Koszt leczenia Hubercika wraz z lekami wynoszą ok. 1000 zł. miesięcznie. Wyjazd na turnus rehabilitacyjny, to kwota ok. 5 tyś zł. A takich turnusów Hubert powinien mieć przynajmniej dwa w roku.

Rodzice Hubercika nie są wstanie samodzielnie uzbierać takiej kwoty ze swoich zarobków, a raczej z pensji taty Huberta, bo tylko Artur pracuje na utrzymanie rodziny. Alicja, mama Huberta zajmuje się chłopcem i pomaga w codziennej jego rehabilitacji.

Alicja wraz mężem Arturem zwraca się do ludzi dobrej woli o pomoc dla ich syna Huberta:

„Dlatego apelujemy do Państwa o pomoc w leczeniu i rehabilitacji naszego synka Hubercika. Ten 1% podatku, który przekażecie na leczenie Hubercika pozwoli nam na dalszą walkę o zdrowie naszego synka. Proszę, pomóżmy razem, Hubercikowi ulżyć w jego cierpieniu. Dajmy szanse na lepsze funkcjonowanie i godne życie naszego Hubercika.”
Jeśli chcesz pomóc Hubercikowi Dłuskiemu, to
Wypełnij odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-28, PIT-38)
1. OPP Numer KRS 0000148747.
2. Wpisz kwotę 1 % podatku należnego.
3. Cel szczegółowy: Hubert Dłuski


Zapraszam państwa do pomocy Hubercikowi, 1% podatku to wielki dar serca nic państwa nie kosztuje i tak jesteście zobowiązani oddać swój podatek Państwu. Przekazując swój 1% podatku na pomoc dla Huberta Dłuskiego możecie dać uśmiech na buziaku chorego dziecka. Oddając swój 1% podatku beztroskiemu i rozrzutnemu Państwu karmicie nieodpowiedzialną administrację. Proszę pamiętać, jeżeli nie ty, to, kto pomoże Hubertowi? O chorych dzieciach zapomina NFZ i Minister zdrowia Bartosz Arułkowicz.

Jak pomóc Hubercikowi dowiesz się także tu: www.mkkwola.dbv.pl/readarticle.php?article_id=167

Daj mi nadzieję, podaruj 1%podatku
Wyślij Odpowiedź